Styropianowe ozdoby komunijne

Uroczystość I Komunii Świętej to przede wszystkim wymiar sakralny. Powinien on być najważniejszy nie tylko dla młodego człowieka, który po raz pierwszy przyjmuje ciało Chrystusa, ale również dla jego bliskich. Ciężko jednak zapomnieć również o sferze profanum, czyli w tym wypadku zewnętrznym wyglądzie świątyni. Nie we wszystkich parafiach zajmują się tym siostry zakonne. Bardzo często to rodzice muszą się o to zatroszczyć. Mogą oczywiście wybrać najwygodniejszą opcję i wynająć profesjonalną firmę, która zadba o wystrój. Wtedy pozostaje jedynie kwestia wysokości ich gaży.

Jeśli jednak stawiamy na własną kreatywność i decydujemy się udekorować kościół własnymi siłami po pierwsze musimy zastanowić się co właściwie będzie nam potrzebne. Z pewnością coś co będzie jednoznacznie kojarzyło się z Sakramentem Komunii. Pierwsze co przychodzi na myśl to bęz wątpienia złoty kielich i biała hostia. Z jakiego materiału powinny być wykonane? Najwygodniej będzie postawić na ozdoby wykonane ze styropianu. Mają one same zalety. Przede wszystkim są tanie. A wiadomo, że przy okazji Komunii z reguły nie narzekamy na nadmiar gotówki. Ich kolejnym plusem jest fakt, że niewiele ważą. Dzięki temu mogą stanowić element większej całości, bez obawy, że będzie ciężko je przymocować.

Jeśli czytają to rodzice z duszą artysty niech nie martwią się, że nie będą mogli wykorzystać swojego talentu. Istnieje bowiem możliwość kupienia białych dekoracji i ich późniejszego samodzielnego ozdabiania. O ile przy okazji hostii nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, za to przy kielichu można nieco zaszaleć.

Ozdoby ze styropianu to oczywiście nie tylko te wyżej wymienione modele. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i ciągle wzbogacają swoją ofertę. Przepych jednak nie jest w tym wypadku dobrym doradcą, dlatego nie można przesadzić z nagromadzeniem różnych ozdób.

Przy pomocy elementów ze styropianu możemy przystroić nie tylko świątynie. Sprawdzają się one również bardzo dobrze w przypadku dekoracji komunijnego tortu.