Jak udekorować tort na I Komunię

Kulinarnym gwoździem każdego przyjęcia jest tort. W przypadku tego komunijnego nie może być inaczej. Z tego też powodu musi być on wyjątkowy. Nie może to być zwyczajne ciasto, jakie pieczemy na przykład na urodziny. Przede wszystkim powinien, już na pierwszy rzut oka, jednoznacznie kojarzyć się z uroczystością na jaką został wykonany. Za pomocą czego można tego dokonać? Oczywiście formy. Nie oznacza to, że koniecznie trzeba postawić na kształt kielicha. Może to być dowolne skojarzenie z Sakramentem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak na przykład otwarta Księga Biblii. Jeśli zdecydujemy się na oryginalny kształt nie musimy już martwić się o wyszukane dekorowanie tortu. Wystarczy jedynie tradycyjne wykończenie, na przykład przy pomocy lukru. Możemy nim napisać na torcie na przykład imię gwiazdy dnia.

Istnieje oczywiście również rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają w swoich kuchniach tak wyszukanych form do pieczenia. Można bowiem upiec zwyczaje okrągłe ciasto i wzbogacić je w specjalne dekoracje komunijne. Nie ma co ukrywać, że ta opcja wbrew pozorom wcale nie jest łatwiejsza. Trzeba bowiem więcej wyobraźni zaangażować w dekorowanie tortu.

Wybór jednej z wyżej wymienionych opcji z pewnością będzie uzależniony od preferencji osoby odpowiedzialnej za jego przygotowanie. Jeśli będzie to ktoś z duszą artysty z pewnością postawi na bardziej wyszukane dekorowanie okrągłego wypieku niż oryginalny kształt.

Istnieje oczywiście również wyjście numer trzy kryjące się pod nazwą gotowy tort. To idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy nie czują się specjalistami w pieczeniu, jak również dla tych bardzo zabieganych, niemających czasu na spędzanie kilku godzin w kuchni. Kupienie gotowego tortu nie oznacza braku jakiegokolwiek wpływu na jego wygląd. Możemy bowiem wybrać praktycznie wszystkie elementy wypieku, poczynając do kształtu, kończąc zaś na dekoracjach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że tort będzie wyjątkowy bez obawy, że nie podołamy jego wykonaniu.

Pośrednim wyjściem jest kupno tortu w cukierni i jego samodzielne przystrojenie. Dekoracje dla ciasta pełnią tą samą funkcję co komunijny wianek dla włosów, mianowicie są koniecznym dopełnieniem całości.

 

 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18256 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/4400.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 353

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-udekorowac-tort-na-i-komunie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/seo/public_html/4400.eu/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/seo/public_html/4400.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:358 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/seo/public_html/4400.eu/wp-includes/functions.php(3598): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/seo/public_html/4400.eu/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/seo/public_html/4400.eu/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/seo/public_html/4400.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 358